fbpx

SIKORSKIEGO (OD STRONY UL. MŁYŃSKIEJ I PARKU 111):

W kierunku DEPTAKA

Rowerzysta jadąc ul. Sikorskiego od strony ul. Młyńskiej będzie korzystał z pasa rowerowego zlokalizowanego przy prawej krawędzi jezdni. Na dojeździe do skrzyżowania z ul. Chrobrego pas ten zmieni swoją lokalizację i będzie usytuowany między pasem do skrętu w prawo i w lewo dla samochodów. Przed sygnalizacją świetlną pas rowerowy będzie kończył się śluzą rowerową.
Rowerzysta aby dostać się na deptak przejedzie przez skrzyżowanie specjalnie wydzielonym korytarzem wyznaczonym za pomocą znaków P-27 usytuowanym na przedłużeniu pasa rowerowego.

W kierunku MOSTU STAROMIEJSKIEGO

Aby skręcić w prawo w stronę Mostu Staromiejskiego, rowerzysta jadąc pasem rowerowym ul. Sikorskiego będzie musiał wcześniej ocenić czy będzie miał możliwość skorzystania ze śluzy rowerowej usytuowanej przed sygnalizacją świetlną.
Zbliżając się do sygnalizacji, jeśli będzie ona wyświetlała sygnał czerwony, rowerzysta dojedzie wyznaczonym pasem rowerowym do śluzy i ustawi się na niej przy prawej krawędzi jezdni przed stojącymi pojazdami. Po wyświetleniu sygnału zielonego skręci w prawo w ul. Chrobrego przed pojazdami.
Jeśli w momencie dojazdu do sygnalizacji, będzie wyświetlała ona sygnał zielony, rowerzysta nie będzie korzystał ze śluzy. W miejscu gdzie pas rowerowy wyznaczony będzie za pomocą linii przerywanej, rowerzysta będzie zjeżdżał ze swojego pasa na pas dla pojazdów skręcających w prawo, po ustąpienia pierwszeństwa jadącym pojazdom. Wjeżdżając na skrzyżowanie skręci w prawo w ul. Chrobrego. Należy pamiętać o zasygnalizowaniu skrętu za pomocą ręki.

W kierunku ŚRÓDMIEŚCIA

W przypadku skrętu w lewo w kierunku ul. Jagiełły rowerzysta będzie mógł skorzystać ze śluzy rowerowej (lub pasa do skrętu w lewo) ale równie dobrze będzie mógł ten manewr wykonać z pasa rowerowego, jadąc obok pojazdu (z jego prawej strony), który również będzie skręcał w lewo. Należy pamiętać o zasygnalizowaniu skrętu za pomocą ręki.

wybierz INNY KIERUNEK: