fbpx

Utrudnienia w ruchu rowerowym w centrum

Od 7 kwietnia (środa) rozpoczną się prace drogowe na głównym skrzyżowaniu w mieście przy tzw. „Letniej” u zbiegu ulic Jagiełły – Chrobrego – Wybickiego. W godzinach porannych planowane jest częściowe zamknięcia tego skrzyżowania od strony ul. Chrobrego, w związku z powyższym zmieni się organizacja ruchu dla rowerzystów.

Przede wszystkim, z uwagi na wyznaczenie przystanków autobusowych na ul. Chrobrego przy „Titanicu”, wyłączony z ruchu zostanie pas rowerowy od Mostu Staromiejskiego w kierunku centrum. Rowerzyści będą poruszać się po jezdni na zasadach ogólnych.

Ponadto na skrzyżowaniu ul. Sikorskiego i ul. Chrobrego wyznaczone zostanie tymczasowe rondo, co oznacza że sygnalizacja drogowa na tym skrzyżowaniu zostanie wyłączona. Ze względu na wprowadzenie ruchu okrężnego, rowerzyści będą poruszać się po tarczy ronda jak inne pojazdy. Oznakowanie poziome znajdujące się na skrzyżowaniu, związane ze wskazaniem kierunku ruchu rowerzysty tzw. „sierżanty rowerowe” zostaną zakreślone. Wjazd rowerem na deptak jak i wyjazd z niego, będzie nadal możliwy.

Wyłączenie sygnalizacji świetlnej oraz utworzenie tymczasowego ronda na skrzyżowaniu przy Katedrze wiążę się z tym, że śluza rowerowa wyznaczona na ul. Sikorskiego przestanie pełnić swoją funkcję. Rowerzysta zbliżający się do skrzyżowania będzie zmuszony wybrać prawy lub lewy pas ruchu dla samochodów przed śluzą rowerową, zgodnie z kierunkiem dalszego poruszania się po jezdni.

Utrudnienia potrwają przynajmniej do końca sierpnia. Więcej informacji o spodziewanych utrudnieniach można przeczytać tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

Buduj z nami rowerowy Gorzów

SPOŁECZNOŚĆ