fbpx

Więcej rowerzystów, mniej wypadków

28 kolizji i 1 wypadek z udziałem rowerzystów na terenie Gorzowa. Tak wyglądały statystyki zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów w 2019 roku, na podstawie danych Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp.

Z roku na rok liczba zdarzeń drogowych (kolizji i wypadków) z udziałem rowerzystów spada. W ciągu ostatnich pięciu lat ruch rowerowy wzrósł o 44%, natomiast liczba zdarzeń w tym okresie zmalała o około 25%. Spowodowane jest to przede wszystkim wybudowaniem nowych dróg rowerowych oraz poprawą bezpieczeństwa na przejazdach rowerowych.

Najczęściej w 2019 r. do zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów dochodziło na jezdni (21 kolizji i 1 wypadek). Co ciekawe, co trzecie zdarzenie wynikało z winy rowerzysty, który poruszał się po jezdni w miejscu, gdzie znajduje się droga dla rowerów. Pozostałe 7 kolizji miało miejsce na przejeździe rowerowym.

Nadal najbardziej niebezpiecznym miejscem dla rowerzystów pozostaje Rondo Górczyńskie i Rondo Wyszyńskiego, na których dochodzi średnio do co najmniej 3 zdarzeń drogowych rocznie.

Jakie są główne powody zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów? Możecie przeczytać tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

Buduj z nami rowerowy Gorzów

SPOŁECZNOŚĆ