fbpx

Poprawa infrastruktury rowerowej

Obecnie trwa realizacja zadań związanych z poprawą infrastruktury rowerowej na terenie Gorzowa Wlkp. w ramach Budżetu Obywatelskiego.

W naszym mieście rozpoczęły się prace związane z poprawą infrastruktury rowerowej w ramach Budżetu Obywatelskiego. Za słowami „poprawa infrastruktury rowerowej” kryje się m.in. obniżenie krawężników na przejazdach rowerowych, ustawienie stojaków rowerowych, montaż wiaty rowerowej przy Galerii NoVa Park, montaż dwóch stacji naprawy rowerów, uzupełnienie symboli rowerów i pieszych na istniejących odcinkach dróg rowerowych, a także wyznaczenie „sierżantów” (o sierżantach rowerowych możecie przeczytać tutaj).

W ramach niniejszego zadania zostaną obniżone krawężniki na przejazdach rowerowych przy Rondzie Świętego Jerzego i Rondzie Piłsudskiego oraz przez ul. Obrońców Pokoju wzdłuż ul. Szarych Szeregów i przez ul. Pluty wzdłuż ul. Górczyńskiej. Dodatkowo wyrównana zostania nawierzchnia drogi rowerowej przy przejściu podziemnym na ul. Górczyńskiej, na której po większych opadach gromadziła się woda. Nowe parkingi rowerowe pojawią się m.in. w Parku Górczyńskim (gdzie także pojawi się stacja naprawy rowerów) i w Parku Kopernika, łącznie ustawionych zostanie ponad 20 stojaków. Druga stacja naprawy rowerów zamontowana zostanie przy skateparku.

Prace związane z oznakowaniem poziomym będą prowadzone na ul. Kosynierów Gdyńskich, Estkowskiego, Łokietka, Wybickiego, a także na Moście Staromiejskim, gdzie wyznaczone zostaną sierżanty rowerowe wskazujące rowerzystom kierunek ruchu, a kierowców będą informować o możliwości pojawienia się cyklistów w tym miejscu. Oprócz „malowanek” na jezdni wykonane zostanie uzupełnienie oznakowania na drogach rowerowych na ul. Piłsudskiego, Górczyńskiej, Grobli, Alei Ruchu Młodzieży Niezależnej, Okulickiego i Czartoryskiego.

O postępie prac będziemy informować w kolejnych artykułach.

ZOBACZ TAKŻE:

Buduj z nami rowerowy Gorzów

SPOŁECZNOŚĆ