fbpx

Pasy rowerowe na Sikorskiego

Od piątku (6 marca) rozpoczęło się malowanie pasów rowerowych na ul. Sikorskiego przy skrzyżowaniu z ul. Chrobrego. Docelowo pasy rowerowe mają pojawić się aż do DH Rolnik.

Pasy rowerowe wyznaczane są na części jezdni zgodnie z kierunkiem ruchu pojazdów, co oznacza że są one jednokierunkowe. Tego typu infrastruktura rowerowa występuje m.in. na ul. Koniawskiej, Czereśniowej i Dąbrowskiego. Wykonawca przebudowy ul. Sikorskiego przystąpił do prac związanych z oznakowaniem poziomym na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego – Chrobrego oraz na samej ul. Sikorskiego do skrzyżowania z ul. Pocztową. Należy jednak pamiętać, że to dopiero prace początkowe. Gotowe pasy rowerowe zostaną oznaczone symbolem roweru i w niektórych miejscach uzupełnione czerwoną farbą.

Docelowo planowane jest wyznaczenie pasów rowerowych na całej ul. Sikorskiego od skrzyżowania z ul. Chrobrego do DH Rolnik, gdzie rozpoczęła się budowa nowego ronda. Oprócz samej infrastruktury rowerowej po przebudowie pojawią się także stojaki rowerowe m.in. na deptaku w rejonie katedry, urzędu, punktów gastronomicznych, przy Parku 111, DH Rolnik, a także wzdłuż samej ul. Sikorskiego.

Na samym skrzyżowaniu Sikorskiego – Chrobrego pojawią się nowe rozwiązania takie jak śluza rowerowa boczna, sygnalizacja rowerowa, pas rowerowy wyznaczony między pasami ruchu dla samochodów, które będą zobowiązywały wszystkich uczestników ruchu do uzupełnienia wiedzy na temat tego jak korzystać z konkretnych rozwiązań. W związku z powyższym we współpracy z Oficerem Rowerowym i Miejskim Inżynierem Ruchu powstanie małe vademecum, które będzie pomocne zarówno dla rowerzystów jak i kierowców samochodów.

ZOBACZ TAKŻE:

Buduj z nami rowerowy Gorzów

SPOŁECZNOŚĆ