fbpx

Trakt wzdłuż Kłodawki uzupełniony!

Pamiętacie brakujące połączenie rekreacyjnego traktu pieszo-rowerowego wzdłuż Kłodawki na ul. 30 Stycznia? Właśnie je uzupełniono tworząc przejście dla pieszych, przejazd rowerowy i dwukierunkowy pas rowerowy.

Ze względu na lokalny charakter ruchu na ulicy 30 Stycznia, na wysokości mostku wyznaczono przejście dla pieszych wraz przejazdem rowerowym zabarwionym na czerwono. Dodatkowo wzdłuż chodnika, między przejazdem rowerowym a wjazdem do Zespołu Szkół Ekonomicznych wymalowano dwukierunkowy pas rowerowy. Dzięki stworzeniu tej infrastruktury zarówno piesi jak i rowerzyści mogą w bezpieczny sposób kontynuować swój spacer/przejażdżkę na trasie wzdłuż Kłodawki. Oprócz czerwonego przejazdu, zastosowano także znaki pionowe na tle fluorescencyjnym w celu dodatkowego uwidocznienia przejścia i przejazdu.

Do tej pory ulica służyła jedynie do parkowania pojazdów. Po stworzeniu dodatkowej infrastruktury rowerowej, elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego (separatory i azyle drogowe zamontowane na jezdni, słupki drogowe), ograniczeniu prędkości do 30 km/h, wymalowaniu osi jezdni oraz pasów postojowych do parkowania równoległego uzyskano efekt uspokojenia ruchu, a także wyeliminowano nielegalne parkowanie m.in. na mostku.

Połączenie traktu rekreacyjnego nad Kłodawką przez ul. 30 Stycznia to był jeden z niezbędnych elementów do uzupełnienia.

ZOBACZ TAKŻE:

Buduj z nami rowerowy Gorzów

SPOŁECZNOŚĆ