fbpx

Świąteczna Masa za nami!

V Świąteczna Masa Rowerowa za nami. Było świątecznie, kolorowo, słodko i… szczekająco. Udział w przejeździe wzięło niecałe 100 rowerzystów.

Choć od rana pogoda nie zachęcała do wsiadania na rower, 86 odważnych rowerzystów pojawiło się w Parku Górczyńskim by wspólnie przejechać przez miasto, odrywając się na chwilę od świątecznych przygotowań. Wspólnie przejechaliśmy trasę o długości 7 kilometrów, a nad bezpieczeństwem rowerzystów czuwali organizatorzy Masy oraz gorzowska Policja, dzięki czemu cały przejazd odbył się bez zakłóceń.

Najwięcej atrakcji na rowerzystów czekało na placu pod galerią NoVa Park. Wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani rowerowymi piernikami oraz otrzymali okolicznościowe szprychówki ze zniżkami. Wśród rowerzystów nie brakowało prawdziwych Mikołajów i śnieżynek, którzy otrzymali nagrody ufundowane przez NoVa Park za najlepsze świąteczne przebrania i udekorowania rowerów.

Jednak Mikołajem dzisiaj mógł być każdy! Po zakończonym przejeździe odbyła się zbiórka w szczytnym celu, jakim było wsparcie gorzowskiego schroniska. Wolontariusze wspólnie z czworonogami uzbierali 907,48 zł od gorzowskich rowerzystów i mieszkańców. Mamy nadzieję, że kolejne wspólne działania ze schroniskiem oraz jego wolontariuszami będą owocowały, poprawiając warunki życia bezdomnych psów.

To była ostatnia Masa Rowerowa… oczywiście w tym roku. Na kolejnym wspólnym przejeździe widzimy się już za 3 miesiące.

ZOBACZ TAKŻE:

Buduj z nami rowerowy Gorzów

SPOŁECZNOŚĆ