fbpx

Grobla i Słowiańska do poprawy!

W najbliższym czasie Miasto będzie realizować zadania z zakresu poprawy istniejącej infrastruktury rowerowej. Jedno z nich dotyczyć będzie m.in. wymiany nawierzchni na zjazdach na ul. Grobli.

Wymiana nawierzchni oraz obniżenie krawężników przy ul. Grobli
Najistotniejszym zadaniem jest wymiana nawierzchni na zjazdach na ul. Grobli. Obecna nawierzchnia zjazdów, wykonana z tzw. „bruku” zostanie wymieniona w miejscu przebiegu drogi rowerowej na kostkę betonową w kolorze czerwonym. Dzięki temu zostanie uwidoczniona i zachowana ciągłość nawierzchni drogi rowerowej wzdłuż ul. Grobli, a przede wszystkim wzrośnie komfort przejazdu rowerem. Zmiany czekają także w rejonie Ronda Grobla. Tutaj wykonane zostanie włączenie z drogi rowerowej na most w kierunku Zakanala oraz poprawione zostanie włączenie z pasa rowerowego na moście w istniejącą drogę rowerową. Ponadto zostaną obniżone wszystkie krawężniki na przejazdach rowerowych na osygnalizowanym skrzyżowaniu ulic Grobla – Woskowa.

Ciągłość drogi rowerowej przy ul. Słowiańskiej
Od wielu lat wyczekiwany przejazd rowerowy na wysokości wjazdu do dawnego Tesco (obecnie Leroy Merlin) zostanie w końcu zrealizowany. Dodatkowo zostanie także przełożona nawierzchnia przy Rondzie Szczecińskim łącząc się z asfaltową drogą rowerową wzdłuż ul. Myśliborskiej. Dzięki temu zachowana zostanie ciągłość drogi rowerowej wzdłuż ul. Słowiańskiej.

Obniżenie krawężników
Z roku na rok w mieście zmniejsza się liczba przejazdów rowerowych z wyniesionymi krawężnikami, które powodują nieprzyjemne podrzuty i niszczą koła roweru. W ramach zadania planowane jest obniżenie krawężników wzdłuż drogi rowerowej na ul. Piłsudskiego – przy skrzyżowaniu z ul. Chłopickiego i Racławickiej, a także przy skrzyżowaniu ulic Szarych Szeregów – Bora-Komorowskiego.

Wszystkie wymienione wyżej prace mają zakończyć się jeszcze w listopadzie tego roku. Poprawa istniejącej infrastruktury rowerowej wpłynie przede wszystkim na komfort przejazdu rowerem przez miasto. To prawdopodobnie koniec rowerowych inwestycji na rok 2020. Kolejne projekty czekają nas już w 2021 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Buduj z nami rowerowy Gorzów

SPOŁECZNOŚĆ