fbpx

Rowerowa Stolica Polski wystartowała!

Celem projektu Rowerowa Stolica Polski jest przede wszystkim propagowanie aktywnego wypoczynku, promocja turystyki rowerowej, promocja jazdy rowerem do pracy/szkoły/sklepu, jako alternatywnego środka transportu. Zasady rywalizacji są proste – rowerzyści pobierają specjalnie stworzoną przez Bydgoszcz na potrzeby rywalizacji darmową aplikację, która rejestruje trasy i ich długości. Dla miasta czeka PUCHAR a dla mieszkańców MEDALE!

Jak wziąć udział w rywalizacji?

Do udziału w rywalizacji Rowerowej Stolicy Polski wystarczy darmowa, mobilna aplikacja, która podsumuje przejechane przez mieszkańców kilometry (można ją pobrać TUTAJ). Rywalizację wygra miasto, które w przeliczeniu na 1 mieszkańca zbierze najwięcej kilometrów.

Po zainstalowaniu aplikacji należy się zarejestrować za pomocą adresu e-mail lub Facebooka. W momencie zakończenia rejestracji przechodzimy w Menu do zakładki „Rywalizacje”, do której należy dołączyć i wybrać Gorzów Wielkopolski oraz grupę rowerową dla której chcemy kręcić kilometry. Można też zgłosić własną grupę do rywalizacji.

Kręcisz kilometry indywidualnie, grupowo lub dla szkoły!

Poza główną konkurencją, w której mieszkańcy zbierają kilometry dla Gorzowa Wielkopolskiego, możliwa jest wewnętrzna rywalizacja w grupie, ale także pomiędzy grupami np. szkołami, zakładami pracy czy znajomymi. Stwarza to doskonałe warunki do zdrowej, sportowej rywalizacji w duchu zasad fair play.

Rywalizacja indywidualna… z samym sobą?
Mieszkańcy Gorzowa mogą rywalizować indywidualnie, między sobą, poprzez zbieranie jak największej ilości kilometrów w okresie 1-30 września. Dla trzech najlepszych kobiet oraz trzech najlepszych mężczyzn będą czekać pamiątkowe statuetki. Dla ośmiu najlepszych kobiet i mężczyzn przygotowano koszulki sportowe rowerowe wysokiej jakości.

Możliwa też jest rywalizacja… z samym sobą i przezwyciężanie swoich możliwości, które oczywiście zostaną docenione. Dla WSZYSTKICH rowerzystów czekać będą medale wykonane z trzech kruszców – za pokonanie 250-499 km rowerzyści zostaną nagrodzeni brązowym medalem, za 500-999 km srebrnym medalem, natomiast za pokonanie ponad 1000 km nagrodą będzie złoty medal.

Rywalizacja grupowa
W trakcie rywalizacji, możliwa jest także rywalizacja pomiędzy grupami. Warunkiem udziału w rywalizacji jest stworzenie grupy posiadającej co najmniej 10 aktywnych rowerzystów. Zwycięży grupa, która zdobędzie najwięcej kilometrów w przeliczeniu na jednego członka grupy. Zwycięska drużyna otrzyma pamiątkową statuetkę.

Rywalizacja szkolna
W tegorocznej edycji postanowiliśmy zaprosić do rywalizacji również gorzowskie szkoły! Dotychczas zgłosiły się trzy szkoły – Zespół Szkół Budowlanych i Samochodowych, Szkoła Podstawowa nr 2 oraz Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących. Cała rywalizacja polega na jeżdżeniu rowerem do szkoły i rekreacyjnie używając aplikacji o nazwie Rowerowa Stolica Polski.
Rywalizacja szkół polegać będzie na wykręceniu najwięcej kilometrów przez daną szkołę w przeliczeniu na jednego ucznia. Trzy najlepsze szkoły, z najlepszą frekwencją rowerową uzyskają puchar „Rowerowej Szkoły”! Natomiast uczniowie, nauczyciele i rodzice, którzy przejadą co najmniej 250 km otrzymają pamiątkowy medal. W rywalizacji liczą się szkoły, które mają co najmniej 10 aktywnych rowerzystów.

ZOBACZ TAKŻE:

Buduj z nami rowerowy Gorzów

SPOŁECZNOŚĆ